Firma LG Electronics Polska, w dniach 24-25 października 2014 r. zorganizowała kolejne spotkanie z serii „LG Racing 2014”. Zaproszeni goście, tym razem najlepsze firmy partnerskie z regionu centralno-wschodniej Polski, mieli okazję poznać prawdziwych rajdowców i ich maszyny, przejść szkolenie z jazdy sportowej, wziąć udział w wyścigu na prawdziwym OS’ie oraz udać się na wyprawę off-road.

Jesienny rajd LG Racing 2014 rozpoczął się kursem poprawnej pozycji za kierownicą i zaraz po tym każdy z uczestników miał niepowtarzalną okazję by poczuć się jak prawdziwy pilot rajowy i zasiąść w aucie u boku Macieja Oleksowicza, który na co dzień ściga się w czołówce Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Wspólnie do pokonania był specjalnie wytyczony, zamknięty odcinek specjalny. Auto, które było do dyspozycji gości, to profesjonalnie przygotowane do sportu Subaru Impreza STI WRC PROTO, które na co dzień z powodzeniem startuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Auto dysponuje 350-konnym silnikiem, który przenosi swoją moc na drogę za pośrednictwem kłowej skrzyni biegów DOG BOX oraz napędu na 4 koła. Emocje oraz adrenalina sięgnęły zenitu!

Kolejną atrakcją była nauka sportowej jazdy rajdowym Subaru Impreza GT, która odbyła się na prawdziwym szutrowym odcinku specjalnym (OS Rodowo). W trakcie jazdy osoba prowadząca samochód na bieżąco otrzymywała wskazówki od instruktora jak zachowywać się za kierownicą, aby później samodzielnie pokonać odcinek specjalny z użyciem fachowych podpowiedzi.

Jazda off-road o charakterze rajdu przeprawowego była kolejnym wyzwaniem, które czekało na uczestników tego niezwykłego spotkania. Do dyspozycji gości były odpowiednio przygotowane samochody terenowe oraz profesjonalne road-book’i z zapisem trasy, na której do pokonania był szereg elementów przeprawowych tzw. PKP (punkty kontroli przejazdu).

 

„LG Racing 2014” to prawdziwe emocje i adrenalina, która się rodzi już na sam widok maszyn biorących udział w imprezie. To także okazja dla uczestników – firm partnerskich LG, by poszerzyć i sprawdzić swoje praktyczne umiejętności, zarówno podczas specjalnego szkolenia ze sportowej jazdy oraz off-road, jak i w zakresie prawidłowej pozycji za kierownicą.

Dziękujemy Naszym Gościom za wspaniałą zabawę, gratulujemy imponujących wyników w poszczególnych wyścigach oraz dziękujemy za wspólnie spędzony czas!