Firma LG Electronics (LG) otrzymała certyfikat efektywności energetycznej przyznany przez europejską organizację Eurovent dla zaawansowanego systemu klimatyzacji Multi V IV (VRF). Eurovent, jeden z najbardziej znanych programów certyfikacji produktów w Europie, zbiera i publikuje dane statystyczne i techniczne dotyczące wydajności urządzeń  klimatyzacyjno-wentylacyjnych oraz chłodniczych.

 

Współczynnik efektywności energetycznej w trybie chłodzenia (EER) sięgający do 4,83 oraz współczynnik efektywności w trybie ogrzewania (COP) sięgający do 5,32 w jednostkach VRF marki LG gwarantuje użytkownikom znaczne oszczędności energii. LG Electronics oferuje obecnie najbardziej efektywną technologię VRF powietrze-powietrze wśród obecnych na rynku produktów o mocy 14HP i 16HP. Parametry systemu Multi V IV wyróżniają się w obu trybach pracy: chłodzenia i ogrzewania. Certyfikat Euroventu dla systemów VRF marki LG jest dostępny na stronie internetowej Euroventu.

 

Firma LG dostarczając systemy Multi V IV z tak wysokimi wskaźnikami efektywności energetycznej, pomaga obniżyć koszty eksploatacji oraz zmniejsza całkowite zużycie energii przez użytkownika. Imponujące parametry EER i COP dla systemów Multi V IV potwierdzają ogromne zaangażowanie i wkład firmy LG w opracowanie i wdrożenie najnowszych osiągnięć technologii w dziedzinie klimatyzacji.

 

Wszystkie rozwiązania LG Multi V IV w zakresie czterech kluczowych dla technologii VRF obszarów: sprężarki, wymienniki ciepła, olej i czynnik chłodniczy, zostały zaprojektowane w celu zwiększenia efektywności energetycznej. Te innowacyjne rozwiązania umożliwiają systemom Multi V IV pracę na poziomie, który jest osiągalny przez nieliczne systemy VRF aktualnie dostępne na rynku.

 

Pierwszy certyfikat Euroventu został przyznany w 1993 roku i miał za zadanie służyć jako niezależna, obiektywna ocena produktu w celu zapewnienia konsumentom dostępu do wiarygodnych parametrów dotyczących jego wydajności. Jedna z najstarszych i największych na świecie organizacji certyfikujących produkty branży HVAC – Eurovent, od 2014 roku objął swoją certyfikacją również systemy klimatyzacji VRF.

 

"Firma LG jest dumna, że jest jednym z pierwszych producentów, którego systemy VRF otrzymały certyfikat Euroventu", powiedział Jae Sung Lee, Prezes Systemów Klimatyzacji (LG SAC, Seul, Korea). "LG od dłuższego czasu dążyło do wykorzystania swojego technologicznego know-how, w celu zapewnienia przełomowych, energooszczędnych rozwiązań. Dzięki temu powstała IV generacja systemu Multi V, który został doceniony za doskonałą efektywność energetyczną, która odpowiada wymogom zrównoważonego rozwoju. Zbudowani tym sukcesem stawiamy sobie wyzwanie, aby firma LG była dostawcą najlepszych produktów HVAC i rozwiązań energetycznych zarówno dziś, jak i w przyszłości".