Na pewno wszyscy słyszeliśmy wyrażenie „najlepsze rzeczy są w najmniejszych opakowaniach”, ale kto by się spodziewał, że to dotyczy również rozwiązań HVAC? Wraz z wprowadzeniem rozwiązania VRF Multi V S, firma LG stworzyła nowy standard dla zastosowań mieszkaniowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. To kompaktowe i lekkie rozwiązanie zapewnia korzyści, których oczekujemy od LG, dzięki mniejszej obudowie i nowym innowacjom, udowadniając, że mniejsze może być lepsze. Multi V S zapewnia wydajne i ekologiczne rozwiązanie, które prowadzi do transformacji w branży HVAC.

Funkcje, które rozkwitają

LG Electronics zmniejszyło głośność jednowentylatorowego Multi V S o 40%, jednocześnie zmniejszając jego wagę o 23%. Te drastyczne redukcje rozmiaru i masy nie tylko oszczędzają miejsce podczas instalacji. Oszczędza się także czas i koszty, ponieważ znacznie poprawia się elastyczność projektowania systemu i estetyki instalacji. Dzięki temu Multi V S może być zamontowany w miejscach o ograniczonej przestrzeni i specyficznych wymaganiach. System ten można zainstalować na werandach, czy nawet na małych balkonach. Firma LG skupiła się również na obniżeniu poziomu hałasu do około 50 dB (A), co jest porównywalne z głośnością osób rozmawiających na normalnym poziomie. Poprawia to również środowisko zewnętrzne.

Wydajność i żywotność

Nawet przy bardziej kompaktowej obudowie, Multi V S zachowuje najwyższe oceny A++ lub A+++ SEER i SCOP dzięki niezrównanym osiągom wyjątkowej sprężarki LG R1. Ta wyjątkowa hybrydowa sprężarka spiralna wykazuje się wysoką stabilnością i wydajnością pracy, szczególnie w warunkach niskiego obciążenia, jednocześnie dostarczając rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego R32 Multi V S dodaje jeszcze jeden element przyjaznej dla środowiska eksploatacji. R32 jest nie tylko bardziej ekonomicznym czynnikiem chłodniczym, ale także może pochwalić się współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), który jest o 68% mniejszy niż w najczęściej stosowanym czynniku chłodniczym R410A.

Dodatkowe zalety

Również inne rozwiązania definiujące cechy linii LG Multi V zostały zaimplementowane w urządzeniu Multi V S. Technologia Dual Sensing pozwala urządzeniu Multi V S wykrywać zarówno temperaturę, jak i wilgotność, zapewniając bardziej wydajną i skuteczną pracę. Komponenty jednostki zewnętrznej zostały również wykonane z własnego materiału Ocean Black Fin firmy LG, który zwiększa ich trwałość i odporność na zanieczyszczenia powietrza, zanieczyszczenia roztworami soli i innymi czynnikami powodującymi korozję. Firma LG wykorzystała technologię biomimetyczną do zaprojektowania wentylatorów w oparciu o kształt płetwy wieloryba i struktury muszli w celu uzyskania większej ilości powietrza i niższej emisji hałasu.

Rozwiązanie HVAC, które zapewnia efektywność, wydajność i elastyczność w kompaktowym
i przyjaznym dla środowiska rozwiązaniu, to wszystko, czego pragniemy. Podczas gdy administratorzy budynków i projektanci systemów HVAC szukają innowacyjnych rozwiązań dla unikalnych środowisk, firma LG myśli przede wszystkim, aby dostarczyć klientom to, czego potrzebują. Dzięki temu nowemu rozwiązaniu LG będzie nadal torować drogę do bardziej innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań przyszłości.

 

żródło: https://www.lghvacstory.com/lg-stays-ahead-with-compact-and-eco-friendly-multi-v-s-r32/