Dla pracowników biurowych, kluczowymi czynnikami branymi pod uwagę przy ocenie systemu klimatyzacyjno-wentylacyjnego są komfort i wygoda. Jednakże, dla właścicieli budynków i wykonawców, wskaźniki decydujące o tym, który system HVAC jest właściwym wyborem dla aplikacji biurowych, są znacznie bardziej złożone. Właściciele budynków muszą brać pod uwagę takie czynniki, jak wydajność systemu, efektywność, kompleksowa kontrola i wykorzystanie przestrzeni, ponieważ mają na uwadze komfort użytkowników. Z drugiej strony, wykonawcy szukają cech związanych z instalacją i utrzymaniem systemu, w tym łatwości wykonania, redukcji kosztów instalacji i wygody w przeprowadzaniu konserwacji. Ale czy istnieją systemy HVAC, które mogą zaspokoić wszystkie te potrzeby? Rozwiązania HVAC firmy LG zaspokajają potrzeby zarówno właścicieli budynków, jak i wykonawców, zapewniając jednocześnie pracownikom biurowym komfort i nowoczesny design. Zapoznajmy się z korzyściami, jakie systemy HVAC firmy LG zapewniają w zastosowaniach biurowych.

Zaawansowane systemy sterowania pozwalają w prosty sposób kontrolować urządzeniami

Wszystko rozpoczyna się od instalacji

Każdy wykonawca i instalator systemów HVAC zgodzi się, że oszczędność czasu i pieniędzy na niezawodnych pracach instalacyjnych robi różnicę. Nowe rozwiązanie LG Multi V charakteryzuje się o 23% większą kompaktowością i 15% większą lekkością jednostek zewnętrznych, co pozwala obniżyć koszty instalacji, a jednocześnie jeszcze bardziej ułatwia proces instalacji przy mniejszej liczbie wymaganych jednostek. Bardziej kompaktowy sprzęt przekłada się również na mniejszą powierzchnię zajmowaną przez system, co pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni. Wykonawcy mogą również zapewnić klientom więcej, co z pewnością zostanie docenione przez właścicieli i administratorów budynków. Systemy centralnego sterowania LG Central Control mogą również zmniejszyć liczbę sterowników wymaganych do prostszych konfiguracji instalacji systemu przy jednoczesnym obniżeniu całkowitych kosztów instalacji. Dzięki tym aplikacjom sterującym, centralny sterownik LG AC Manager może być połączony z różnymi kombinacjami sterowników AC Smart i ACP, aby wygodnie zarządzać nawet 8 192 urządzeniami z jednego miejsca.

Intuicyjne konstrukcje, jak orurowanie w okrągłej kasecie LG, ułatwiają pracę instalatorom

Bardziej kompaktowe i intuicyjnie zaprojektowane jednostki wewnętrzne również sprawiają, że instalacja i konserwacja są znacznie wygodniejsze. Innowacyjne jednostki, takie jak okrągła Kaseta LG, posiadają jednokierunkowe orurowanie, które łączy w sobie rurę odprowadzającą skropliny  i orurowanie doprowadzające czynnik chłodniczy do jednostki. Taka konfiguracja umożliwia instalatorom łatwiejszy dostęp do kluczowych komponentów i skraca czas instalacji. Jeśli chodzi o diagnostykę, firma LG oferuje takie rozwiązania, jak oprogramowanie LG MV, dzięki któremu monitorowanie, konserwacja i serwis są szybsze, łatwiejsze i dokładniejsze niż kiedykolwiek. Ponadto, zaawansowane narzędzia inżynieryjne i projektowe, jak LATS CAD, LATS HVAC umożliwiają w intuicyjny sposób wykonać i przeliczyć instalację freonową.

Lepsza jakość powietrza z systemami wentylacji LG ERV

Jakość powietrza w biurze może być znacznie gorsza od jakości powietrza na zewnątrz, przez co narażenie na zanieczyszczenia w powietrzu jest znacznie wyższe. Niskiej jakości powietrze jest szkodliwe dla wydajności pracowników biurowych i powoduje zmęczenie oraz gorsze samopoczucie. Podczas gdy otwieranie okien może pomóc w przewietrzaniu pomieszczeń, wpuszcza ono również zanieczyszczenia z zewnątrz, a aura w bardzo gorące lub zimne dni uniemożliwia otwieranie okien do wentylacji. Rozwiązania LG ERV pozwalają na zapewnienie komfortowego i zdrowego środowiska wewnętrznego przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii i kosztów ogrzewania i chłodzenia. Te systemy odzysku ciepła nie tylko oszczędzają pieniądze, ale także pomagają utrzymać pracowników biurowych w zdrowiu i większej wydajności.

Rozwiązania klimatyzacyjne LG mogą być pomocne w uzyskaniu certyfikatu LEED dla właścicieli budynków

 

Najlepsze rozwiązania dla najemców i właścicieli

Kiedy firmy rozważają lokalizację biura, chcą zapewnić swoim pracownikom przyjemne i komfortowe środowisko, aby zwiększyć wydajność i motywację. Jeśli właściciel budynku biurowego może zapewnić pracownikom firmy komfortowe i zdrowe środowisko biurowe w swoim obiekcie, automatycznie podnosi on wartość swojej nieruchomości. Firmy zawsze szukają także sposobów na obniżenie kosztów bez konieczności rezygnacji z jakości wykonania. Rozwiązania LG, takie jak Multi V 5, pozwalają właścicielom budynków zapewnić najemcom bezkompromisową wydajność i obniżyć koszty energii dzięki własnej technologii inwerterowej LG. Właściciele mogą następnie przenieść te oszczędności na swoich najemców, jednocześnie zwiększając ogólne przychody. Wygodna eksploatacja systemu HVAC w biurze jest również koniecznością. Kompleksowe inteligentne systemy sterowania firmy LG, oferują intuicyjne interfejsy, które pozwalają na jednoczesne sterowanie różnymi pomieszczeniami z łatwym zarządzaniem energią. Te połączone innowacje oferowane przez rozwiązania LG są w stanie pomóc w uzyskaniu certyfikatów LEED również dla właścicieli budynków.

Rozwiązania LG zapewniają idealne połączenie wydajności i estetyki dla każdego biura

 

Wydajność i estetyka

Właściciele i wykonawcy budynków doceniają efektywność energetyczną i wygodę użytkowania systemów klimatyzacyjno-wentylacyjnych firmy LG, ale jednocześnie zwracają uwagę na estetykę wnętrza i zewnętrza oferowaną przez te rozwiązania. Bardziej kompaktowe i zgrabne konstrukcje jednostek wewnętrznych firmy LG nie tylko nadają się do każdej aranżacji wnętrza, ale również zapewniają projektantom systemów niespotykaną dotąd elastyczność. Funkcje takie jak wbudowane oczyszczanie i wentylacja powietrza nie tylko dostarczają czystego i zdrowego powietrza użytkownikom budynku, ale także eliminują potrzebę stosowania dodatkowych urządzeń oczyszczających powietrze. Unikalna 5-etapowa filtracja powietrza LG jest w stanie odfiltrować 99% ultra drobnego pyłu (50nm, 100nm). Elastyczność instalacji, którą zapewniają jednostki zewnętrzne Multi V 5, pozwala również na bardziej efektywne i przyjemne wykorzystanie przestrzeni na zewnątrz budynków, w których są zainstalowane.

Rozwiązania LG HVAC sprawiają, że biura stają się bardziej wydajne, produktywne i przyjemniejsze. Ponieważ właściciele budynków, administratorzy i konsultanci oraz instalatorzy poszukują najkorzystniejszych systemów klimatyzacyjno-wentylacyjnych, aby spełnić ich potrzeby, systemy HVAC firmy LG trafiają w szeroką gamę obiektów biurowych.