Klimatyzacja z oczyszczaczem powietrza może być znakomitą receptą dla mieszkańca Polski, który latem cierpi na upał, a zimą mierzy się ze smogiem. Zwykle o tego typu klimatyzatorach myślimy tylko w kontekście zapewnienia miłego chłodu w upalne dni. W rzeczywistości dziś dostępne klimatyzatory potrafią znacznie więcej i mogą stać się remedium dla naszych mieszkań.

  • Klimatyzatory mogą też oczyszczać powietrze

  • Urządzenia te pozwalają pozbyć się nawet drobnych cząstek o wielkości PM 1.0

  • Klimatyzacja z oczyszczaczem neutralizuje również bakterie i alergeny

Klimatyzacja z oczyszczaczem powietrza – jak działa?

Coraz więcej Polaków troszczy się o jakość powietrza w swoich domach. W zimowym sezonie, kiedy szczególnie głośno o problemie smogu, wiele osób decyduje się na zakup oczyszczaczy powietrza. Z kolei w cieplejsze dni, wraz ze wzrostem temperatury powietrza coraz intensywniej zastanawiamy się nad zakupem klimatyzatora. Funkcjonalność obu wymienionych urządzeń można połączyć w jednym sprzęcie unikając w ten sposób mnożenia bytów ponad potrzebę.

Współczesne klimatyzatory, nie tylko zapewnią komfortową temperaturę wnętrza, ale również zadbają o czystość i jakość powietrza w pomieszczeniu. Dobrym przykładem tego typu sprzętu są klimatyzatory pokojowe z serii LG DualCool z wbudowanym oczyszczaczem powietrza. Te nowoczesne urządzenia łącząc w sobie funkcje klimatyzatora i oczyszczacza powietrza zapewnią nam optymalną temperaturę i jakość powietrza. Na przykładzie możliwości tej serii urządzeń warto przyjrzeć się pożądanym cechom klimatyzatorów wyposażonych w funkcje oczyszczania.

Klimatyzacja z oczyszczaczem – skuteczna filtracja jak w najlepszych oczyszczaczach

Cechą dobrego oczyszczacza powietrza jest przede wszystkim skuteczne filtrowanie powietrza i usuwanie z niego nie tylko większych zanieczyszczeń, takich jak kurzu, ale również pyłów zawieszonych PM 10, PM 2.5. Najlepsze i najbardziej dokładne są zdolne również do filtrowania najbardziej drobnych cząsteczek pyłu zawieszonego PM 1.0 – szczególnie groźnego dla naszych organizmów ze względu na przedostawanie się tak drobnych zanieczyszczeń przez płuca do krwiobiegu.

Wielostopniowy system filtrów w połączeniu z funkcjami klimatyzacji pozwala skutecznie i wydajnie odfiltrować z przepływającego przez urządzenie powietrza kurz, i zanieczyszczenia tak drobne jak drobnoustroje czy pyły zawieszone PM 1.0. Warto podkreślić, że system filtracji zastosowany w klimatyzatorach LG DualCool to rozwiązanie stosowane w najlepszych dedykowanych oczyszczaczach powietrza. Filtr zatrzymuje kurz i pył, a dodatkowy dyfuzor jonów neutralizuje obecne w powietrzu patogeny.

Klimatyzacja z oczyszczaczem – komfortowa obsługa

Zaletą dwufunkcyjnych klimatyzatorów LG DualCool jest również banalnie prosta obsługa. Wyświetlacz w budowany w urządzenie zawsze informuje użytkownika nie tylko o temperaturze w pomieszczeniu, ale także o jakości powietrza, sygnalizując ją za pomocą czytelnego zestawu kolorów.

Informowanie użytkownika o jakości powietrza czy ilości zawieszonych pyłów w powietrzu jest możliwe, dzięki zastosowaniu w klimatyzatorach LG DualCool bogatej sensoryki analizującej w czasie rzeczywistym powietrze przepływające przez urządzenie. Warto podkreślić, że klimatyzatory z serii LG DualCool są wyposażone również w zaawansowane czujniki najdrobniejszych pyłów zawieszonych PM 1.0.

Cicha i skuteczna praca klimatyzacji z oczyszczaczem

Nie musimy się też obawiać, że działający w tle klimatyzator będzie nas rozpraszał podczas pracy w domu. Wszystkie klimatyzatory z nowoczesnej serii LG DualCool wyposażone są w nowoczesną, trwałą i wyjątkowo cichą sprężarkę LG DUAL Inverter™. Zastosowanie bezszczotkowego, wydajnego kompresora nie tylko zwiększa efektywność pracy klimatyzatora pozwalając uzyskać nawet o 40% szybsze chłodzenie pomieszczenia, ale sprawa, że cały sprzęt pracuje znacznie ciszej od klimatyzatorów wyposażonych w klasyczne, nieinwerterowe kompresory.

Kolejną istotną cechą wartą podkreślenia jest trwałość i efektywność energetyczna zastosowanego silnika inwerterowego. Kompresor w klimatyzatorach LG DualCool zużywa nawet o 70% mniej energii w porównaniu z klimatyzatorami wyposażonymi w klasyczne sprężarki. Ponieważ klimatyzator to sprzęt, który – szczególnie w upalne dni – jest intensywnie wykorzystywany, duże znaczenie dla konsumentów ma również trwałość takiego sprzętu. W tym przypadku nie mamy się czego obawiać, trwałość funkcjonalnych klimatyzatorów z serii LG DualCool została zweryfikowana przez niezależną jednostkę certyfikującą TÜV Rheinland, a dodatkowym potwierdzeniem wytrzymałości zastosowanych komponentów jest aż 10-letnia gwarancja na inwerterowy kompresor stosowany w opisywanych klimatyzatorach.

W obecnej sytuacji, kiedy wiele osób pracuje we własnych domach, należyta dbałość o odpowiednią temperaturę i jakość powietrza to już nie tylko kwestia komfortu podczas odpoczynku, ale też efektywności podczas wykonywania w domu obowiązków zawodowych.