Firma LG Electronics idzie z duchem czasu i najnowszych technologii – na największych w Europie targach elektroniki użytkowej IFA 2015 zaprezentowano technologię inteligentnego domu – LG Smart Home, w której nie mogło zabraknąć klimatyzacji LG.

 

Sercem inteligentnego domu LG jest specjalny czujnik SmartThinQ®, który można podłączyć do wielu tradycyjnych sprzętów AGD, przystosowując je w ten sposób do współpracy z inteligentnymi urządzeniami. Podczas targów firma LG zaprezentowała również kompatybilny z technologią AllJoyn® piekarnik Lightwave, klimatyzator z linii Prestige, a także otwartą platformę IoT opracowaną przez konsorcjum Allseen Alliance.

 

SmartThinQ jest okrągłym czujnikiem, który łączy się z urządzeniami AGD, takimi jak pralki czy lodówki. Przystawka wykrywa sygnały towarzyszące ich pracy (tj. wibracje lub temperaturę) i przesyła odpowiednie informacje do aplikacji SmartThinQ zainstalowanej na smartfonie użytkownika. Oznacza to, że umieszczając czujnik na drzwiczkach pralki, użytkownik jednocześnie nadaje jej funkcję SMART, dzięki czemu np. zostanie powiadomiony o zakończeniu cyklu prania. Gdy SmartThinQ jest podłączony do lodówki, może przesyłać na smartfona informacje o upływającym terminie przydatności określonych produktów żywnościowych. Dzięki aplikacji SmartThinQ nowy czujnik LG umożliwia także zdalne sterowanie innymi urządzeniami AGD a także  klimatyzatorem. Inteligentny klimatyzator LG poinformuje użytkowników o konieczności wymiany filtra powietrza, a dzięki możliwości zdalnego sterowania smartfonem pozwoli zapewnić komfortową temperaturę w domu, zanim do niego dotrzemy.

 

„Wprowadzanie inteligentnych urządzeń AGD do codziennego użytku przebiega wolniej, ponieważ konsumenci wciąż uważają, że nowoczesne technologie nie są dla nich łatwo dostępne“ powiedział Seong-jin Jo, prezes oraz dyrektor generalny działu Home Appliance & Air Solution firmy LG Electronics. „Firma LG jako lider na rynku inteligentnego sprzętu AGD stale wprowadza innowacje, dzięki którym korzystanie z rozwiązań SMART i czerpanie z nich rzeczywistych korzyści jest proste jak nigdy dotąd. W ten sposób zwiększamy komfort naszych klientów“.

 

Obejrzyj film z targów IFA nt. technologii LG Smart Home >>