Technologia bardziej niż kiedykolwiek kształtuje nasz sposób życia, wzmacniając nasze wybory, kształtując nasze decyzje i maksymalizując nasze szanse. LG jest liderem w dziedzinie efektywności energetycznej i możliwości inteligentnych domów.

Czym jest inteligentny dom?
Inteligentny dom to innowacyjny dom podłączony do Internetu Rzeczy (IoT), który odnosi się do łączności między urządzeniami gospodarstwa domowego, oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, zabezpieczeniem i innymi urządzeniami. Dane są gromadzone i stosowane do automatycznego pomiaru warunków domowych, zarządzana sprzętem AGD, kontroli dostępu do domu i nie tylko.

Nasze technologie energetyczne oferują proste, trwałe i wysoce wydajne rozwiązania do domu, które spełniają potrzeby współczesnego życia codziennego oraz ewolucji inteligentnego domu w kierunku zaawansowanej łączności i sterowania.

Połączony | Oczyszczony | Zrównoważony
Firma LG oferuje zintegrowane, połączone rozwiązania energetyczne dla domu, zaprojektowane tak, aby zaspokoić i przewyższyć wszystkie potrzeby podłączonego domu, od ogrzewania i chłodzenia po oczyszczanie i sterowanie ciepłą wodą.

Pakiet energetyczny LG Smart Home składa się z modułów fotowoltaicznych(PV) firmy LG, systemu magazynowania energii (ESS) i pompy ciepła powietrze-woda (AWHP).
System został zaprojektowany przez ekspertów z myślą o kompatybilności.

Firma LG z dumą oferuje produkty przyjazne dla osób chorych na astmę i alergików®, atestowane Oczyszczacze powietrza PuriCare™, które usuwają ponad 90% alergenów w powietrzu. Unikalna metoda oczyszczania zapewnia 360 stopniowy przepływ czystego powietrza, w tym obszary położone nisko nad ziemią, gdzie niemowlęta i małe dzieci mogą czerpać z tego korzyści.

Klimatyzatory LG są wyposażone w system oczyszczania 2 w 1 (chłodzenie i filtracja powietrza), które mogą odfiltrować drobny kurz, zarazki i zanieczyszczenia powietrza, takie jak PM1.0.

Dzięki LG THERMA V R32 IWT, czyli zintegrowanemu zbiornikowi wody, technologia pompy ciepła powietrze-woda THERMA V w sposób zrównoważony zapewnia ogrzewanie i ciepłą wodę za pomocą powietrza z zewnątrz i energii elektrycznej, co przekłada się na oszczędność energii i kosztów.

Energooszczędny, niski ślad węglowy
Według raportu firmy Nielsen Global Corporate Sustainability Report 66% globalnych respondentów twierdzi, że jest gotowych zapłacić więcej za produkty i usługi pochodzące od firm, które chcą mieć pozytywny wpływ na społeczeństwo i środowisko. Domowy IoT uczy się zachowań użytkowników, mierzy i reguluje zużycie energii, aby automatycznie reagować i zapobiegać marnotrawstwu energii.