Wielkimi krokami zbliża się tak upragniony przez wielu z nas okres letni, któremu zazwyczaj towarzyszą wysokie temperatury, często trudne do zniesienia nawet we własnym domu. Odliczanie do sezonu letniego trwa i to chyba najlepszy moment na to, aby zapewnić sobie domowy komfort termiczny w upalne dni, kupując i instalując najlepsze rozwiązania klimatyzacyjne od LG.

Skuteczniej i nowocześniej

Już na etapie projektowania domu i wyboru lokalizacji działki budowlanej mamy duży wpływ na to, jakie temperatury będą panowały latem we wnętrzu. Jeżeli nasz dom lub mieszkanie będą się znajdować od strony południowo-zachodniej, to z całą pewnością pomieszczenia użytkowe od tej strony będą nadmiernie przegrzewane.

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe charakteryzuje się obecnie coraz większą termoizolacją ścian. Dzięki skutecznemu systemowi ociepleń nasze domy oraz mieszkania szybciej się nagrzewają, a tym samym trudniej schładzają. Do tego dochodzą coraz wyższe letnie temperatury, które powodują, że przebywanie w mieszkaniu w okresie letnim jest mało komfortowe, a niekiedy nawet trudne do zniesienia.

Niektórzy sadzą drzewa wokół domu, aby zmniejszyć intensywność ciepła dostarczanego do pomieszczeń przez słońce. Inni natomiast inwestują w żaluzje, rolety lub inne termiczne zabezpieczenia okien. Istnieją jednak skuteczniejsze i bardziej innowacyjne rozwiązania, które pomogą Ci obniżyć temperaturę wewnątrz budynku i przetrwać upalne lato, nie obciążając przy tym domowego budżetu. Klimatyzacja jest tutaj jedynym korzystnym rozwiązaniem.

Zbawienne działanie klimatyzacji

Dziś decyzja o zakupie klimatyzacji jest o tyle łatwiejsza, że systemy te, do niedawna uważane za produkty luksusowe, są obecnie dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach i praktycznie na każdą kieszeń. Klimatyzacja daje ogromny komfort termiczny, umożliwiając szybkie schłodzenie pomieszczenia do zadanej temperatury. Ponadto systemy klimatyzacji pozwalają dodatkowo ogrzewać, osuszać oraz oczyszczać powietrze wewnętrzne.

Klimatyzatory LG osiągnęły bardzo wysoki poziom w zakresie zaawansowania technologicznego. Uwaga firmy nie skupia się tylko i wyłącznie na możliwościach chłodzenia i ogrzewania systemu klimatyzacji, ale również na innych istotnych dla odbiorcy cechach takich, jak atrakcyjne wzornictwo oraz efektywność energetyczna. Rozwiązania LG daleko wykraczają poza podstawowe funkcje innych producentów klimatyzatorów dostępnych obecnie na rynku. Klimatyzatory LG to trwałe i niezawodne urządzenia, gwarantujące wiele lat spokojnego użytkowania.

Pamiętajmy, że…

ciepło bywa bardzo często zbawienne dla naszego organizmu oraz otaczającego nas świata. Jednak zbyt wysoka temperatura może fatalnie wpływać na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie, a w drastycznych przypadkach może być nawet zabójcza. Ciepło powoduje niejednokrotnie senność i znużenie, problemy z koncentracją oraz zmęczenie, żle wpływa na stan naszej skóry oraz może wywołać przegrzanie organizmu i problemy z sercem. W zbyt przegrzanych pomieszczeniach spada efektywność pracy, gorzej się odpoczywa, a także trudniej jest zasnąć. Zbyt wysoka temperatura wyjątkowo niekorzystnie wpływa przede wszystkim na dzieci oraz osoby starsze. Chrońmy najbliższych przed upałami za pomocą zaawansowanych systemów klimatyzacji LG.