Technologia inwerterowa to innowacyjna metoda różnicowania wydajności urządzenia klimatyzacyjnego, która jest obecnie powszechnie stosowana w systemach klimatyzacji, zastępując z powodzeniem mało wydajne i energochłonne urządzenia typu ON/OFF. W czym tkwi fenomen klimatyzacji z inwerterem?

Precyzyjna kontrola temperatury, oszczędność energii i pieniędzy

Różnica pomiędzy standardowymi klimatyzatorami a sprężarką inwerterową, tzn. o zmiennych prędkościach obrotowych, polega przede wszystkim na możliwości płynnego dostosowania wydajności pracy urządzenia do rzeczywistego chwilowego zapotrzebowania na chłód lub ciepło. Dzieje się tak za pomocą przetwornika częstotliwości, który stopniuje pracę silnika elektrycznego z wykorzystaniem algorytmów sterujących, dostosowując wydajność potrzebną do ochłodzenia lub ogrzania pomieszczenia.

W klimatyzatorach inwerterowych sprężarka może pracować ze zmienną mocą, zasilana prądem stałym, a zmianę obrotów uzyskuje się poprzez modulator PWM (Pulse Width Modulation-Moduł szerokości impulsu). Klimatyzatory inwerterowe LG są wyposażone w sprężarkę napędzaną silnikiem prądu stałego BLDC, w którym znajdują się nowoczesne magnesy neodymowe. Takie rozwiązanie w znaczący sposób zwiększa wydajność systemu klimatyzacji, oferując jednocześnie większą oszczędność energii (do 40 proc. przy pracy na niskich obrotach oraz do 20 proc. podczas pracy na wysokich obrotach) w porównaniu z silnikami zasilanymi prądem zmiennym. Kontrola ciśnienia w sprężarkach inwerterowych LG skraca czas osiągania temperatury aż o 44 proc. przy jednoczesnym zachowaniu precyzyjnej i stabilnej pracy urządzenia. Czujnik temperatury oraz kontrola ciśnienia umożliwiają szybsze i bardziej dokładne dostosowanie mocy klimatyzacji do aktualnego zapotrzebowania.

Najważniejsze zalety klimatyzacji inwerterowej:

  • szybsze osiągnięcie żądanej temperatury,
  • miękki start, co oznacza, że sprężarka w płynny sposób nabiera obrotów, unikając w ten sposób konieczności poboru prądu rozruchowego, który może być nawet 7-krotnie większy od prądu znamionowego,
  • czas rozruchu zmniejszony nawet o jedną trzecią,
  • eliminacja cyklu załączania/wyłączania znacznie przedłuża żywotność sprężarki,
  • znaczna oszczędność energii elektrycznej oraz kosztów użytkowania,
  • brak wahań temperatur,
  • przy pracy jako pompa ciepła technologia inwerterowa zapewnia prawidłowy przebieg odszraniania jednostki zewnętrznej.

Wieloletnia gwarancja jakości

Marka LG dbając o użytkowników klimatyzacji oraz o najwyższą jakość swoich produktów, daje aż 10 lat gwarancji na sprężarki inwerterowe w ściennych urządzeniach klimatyzacyjnych LG oferowanych od 2015 roku, z kategorii pokojowe RAC, które zostały zakupione po 1 września 2015 roku w polskiej autoryzowanej sieci dystrybucyjnej LG.