Pompy ciepła: wybór na przyszłość
POMPY CIEPŁA TO ENERGOOSZCZĘDNE, EKONOMICZNE I WYDAJNE ŹRÓDŁA CIEPŁA
4X EFEKTYWNIEJSZE OD KOTŁÓW
Wykorzystujące aż 75% energii z powietrza
i tylko 25% z sieci elektrycznej
Pompy ciepła jako podstawowe i jedyne źródło ciepła
Pompy ciepła to obecnie nowoczesne i w pełni automatyczne urządzenia. Przy prawidłowym projekcie, wykonaniu instalacji i eksploatacji nie generują żadnych dodatkowych kosztów, przyczyniając się do znacznego obniżenia rachunków za ogrzewanie. Wybór odpowiedniego modelu pompy ciepła sprawia, że jedno urządzenie zapewnia nie tylko ogrzewanie, ale również chłodzenie i c.w.u. Ten wybór staje się już standardem.
Z roku na rok rośnie popularność powietrznych pomp ciepła. Można je instalować w każdym budynku, zarówno nowym, jak i termomodernizowanym.
Jakie są korzyści z użytkowania pompy ciepła?
Ciepło w zimie, chłodno w lato
Pompy ciepła nie tylko zapewniają ciepło w sezonie grzewczym, ale także mogą klimatyzować pomieszczenia w upalne dni
Wydajność i żywotność
Sprężarka spiralna (scroll) wykazuje wysoką stabilność i wydajność pracy, szczególnie w warunkach niskiego obciążenia, jednocześnie dostarczając rozwiązanie przyjazne dla środowiska
Wysoka efektywność
Zastosowana w pompach ciepła technologia inwertorowa LG™ ogranicza zużycie energii, precyzyjnie dostosowując moc urządzenia do aktualnego zapotrzebowania. Sezonowy tryb automatyczny reguluje wydajność grzewczą i chłodniczą na podstawie temperatury zewnętrznej
Ekologia przede wszystkim
Pompy ciepła wyróżnia niska emisja CO2 do atmosfery, dzięki czemu ich użytkowane nie szkodzi środowisku naturalnemu
Pompy ciepła strategicznym źródłem ciepła w przyszłości
Elektryfikacja ciepłownictwa w oparciu o rosnący udział odnawialnych źródeł energii to jeden z głównych kierunków transformacji energetycznej w Unii Europejskiej. Wzrost udziału odnawialnych źródeł w miksie elektroenergetycznym – do 2030 powinien ulec podwojeniu, osiągając poziom 55-60%, a w 2050 – 84%.
Zgodnie z założeniami unijnej strategii główną rolę do odegrania będzie miała technologia pomp ciepła. Według KE ich udział w budownictwie indywidualnym wzrośnie do 40% w 2030 roku oraz do 50-70% w 2050. W budynkach komercyjnych ten udział będzie jeszcze większy, tj.65% w 2030 roku i 80% w 2050.
Udział pomp ciepła będzie się zwiększał również w Polsce. Obecnie wynosi on niecałe 3% we wszystkich budynkach jednorodzinnych, a do 2030 roku ma wzrosnąć do poziomu 23%.
Pompy ciepła – najnowsze technologie
Sprężarka R1 typu scroll
Dzięki zastosowaniu rewolucyjnej sprężarki spiralnej, pompa ciepła jest skuteczniejsza. Co więcej, sprężarka może pracować teraz z częstotliwością od 10 Hz do 135 Hz.
Pompy ciepła – najnowsze technologie
Czynnik chłodniczy R32 zapewnia większą efektywność energetyczną i jest przyjazny dla środowiska.
System LG SmartThinQ
Zdalne sterowanie systemem ogrzewania dzięki aplikacji to najwyższy poziom komfortu dla użytkownika.
Pompy ciepła w liczbach
%
wartość wzrostu sprzedaży całego rynku pomp ciepła
%
ponad dwukrotna wartość wzrostu wolumenu rynku pomp ciepła typu powietrze-woda stosowanych do instalacji centralnego w porównaniu z analogicznym okresem 2019
%
wolumen sprzedaży pomp ciepła typu powietrze/woda
Źródło: Rport PORT PC